شغل کارشناسی میکروبیولوژی

شغل کارشناسی مامایی
شغل کارشناسی مامایی
دی ۲۶, ۱۳۹۶
شغل کارشناسی نانوفناوری
شغل کارشناسی نانوفناوری
دی ۲۶, ۱۳۹۶
شغل کارشناسی میکروبیولوژی

شغل کارشناسی میکروبیولوژی:

علم میکروبیولوژی که گرایشی از زیست شناسی است، به بررسی و مطالعه میکروارگانیسم‌ها می‌پردازد و مسائل مختلف مربوط به زندگی آن‌ها را مورد مطالعه قرار می‌دهد. میکروارگانیسم‌ها موجودات ریز ذره بینی مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها، و قارچ‌های میکروسکوپی هستند که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند. شغل کارشناسی میکروبیولوژی چگونگی استفاده بهتر از میکروارگانیسم‌ها را بررسی می‌کند.

کارشناس میکروبیولوژی کیست؟

‌کارشناس میکروبیولوژی کسی است که به بررسی میکروارگانیسم ها و استفادۀ پژو هشی از آن‌ها می‌پردازد.

ویژگی‌های کارشناس میکروبیولوژی:

حافظه قوی و قدرت یادگیری بالایی دارد: بیشتر دروس این رشته نظری است؛ بنابراین، کارشناسان دائماً باید به حافظه خود رجوع کنند و آنچه را آموخته‌اند، به کار گیرند.
قدرت تجزیه و تحلیل بالایی دارد: داشتن قدرت تجزیه‌وتحلیل قوی یکی از ملزومات تحصیل در این رشته است. کسانی از این ویژگی بهره مندند که حافظه‌ای قوی داشته باشند.
صبور و باحوصله است: تحقیق در آزمایشگاه های میکروبیولوژی و کشت دادن انوع میکروب به صبر و حوصله، و تحقیق درباره بیماری‌های میکروبی و مبارزه با آن‌ها، به عشق و علاقه‌ای وافر نیاز دارد؛ چرا که کارشناس ممکن است بارها دچار خطا یا حتی شکست شود.

ورود به شغل کارشناسی میکروبیولوژی:

شما باید در درس‎های زیست شناسی و شیمی قوی باشید و ابتدا مدرک کارشاسی خود را دریافت کنید. در این صورت، امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکترا را در ایران خواهید داشت (می توانید در آزمون‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرکت کنید). میکروبیولوژی گرایش‌های مختلفی دارد که عبارت‌اند از: گرایش پزشکی (که در آن میکروب‌هایی که برای انسان بیماری زا است و چگونگی فعالیت‌های آنان مورد بررسی قرار می‌گیرد)، میکروبیولوژی غذایی (بسیاری از مواد غدایی مانند ماست و پنیر به کمک میکروب ها تولید می‌شوند) و میکروبیولوژی صنعتی (در این گرایش از میکروب‌های مفید برای تولید مواد صنعتی مانند اسیدها، و همچین رفع آلودگی محیط زیست اسفاده می‌شود).

فراموش نکنید که گاهی از رشته میکروبیولوژی با عنوان ‌زیست شناسی سلولی و مولکولی یاد می‌شود_ در حالی که ایر دو رشته با هم متفاوت اند. علوم سلولی مولکولی از حیطه فعالیت‌های بیرونی میکروب خارج شده و وارد فعالیت های درونی آن می‌شود: در حالی که در علم میکروبیولوژی تاثیرات بیرونی میکروارگانیسم ها مورد مطالعه قرار می‌گیرد. برای مثال، شما در علم میکروبیولوژی نگاه می‌کنید که میکروارگانیسم مورد نظرتان چه نوع بیماری‌ای ایجاد کرده و از روی آثار آن بیماری حدس می زنید که میکروارگانیسمی که آن را بررسی می‌کنید، چه نوع میکروبی است.

حتما بخوانید : معرفی سایر مشاغل| طراحی معماری داخلی

پیشرفت شغلی:

ادامه تحصیل تا مقطح دکترا و کسب تجربه ازجمله مواردی هستند که در پیشرفت شما در این رشته تاثیر بسزایی دارند.

فضای شغلی:

محیط کار کارشناس میکروبیولوژی باید بهداشتی باشد. با توجه به اینکه میکروبیولوژی دارای سه گرایش متفاوت است، هر گرایش با گروه‌های شغلی متفاوتی سر و کار دارد که تیم پزشکی، مسئولان وزارت نفت، شرکت آب و فاضلاب، سازمان دام پزشکی، وزارت تحقیقات کشاورزی و شرکت‌های دارویی که در زمینه ساخت آنتی بیوتیک‌ها فعالیت می‌کند، از آن جمله‌اند. سازمان‌ها و مراکزی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمایشگاه‌های پاتولوژی و میکروب‌شناسی بیمارستانها، دام پزشکی ها، آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، مراکز تهیه مواد دارویی، کارخانه‌های تهیه اسید، مراکز تهیه واکسن مانند موسسه رازی و انستیتو پاستور ایران، انوع مایع غذایی و کارخانه‌های کنسروسازی، نوشابه سازی، عصاره گیری میوه‌ها، عرقیات و صنایع گوشتی و … همه و همه محل‌هایی هست که دانش آموختگان این رشته می‌توانند در آنها مشغول به کار شوند.

وظایف و مسئولیت‌ها:

از آنجا که حیطه کاری کارشناسان میکروبیولوژی با توجه به گرایش تحصیلی آن‌ها بسیار گسترده است، در اینجا به وظایف کلی آن‌ها اشاره می‌کنیم.
شناسایی گونه‌های مختلف میکروبی و انجام دادن آزمون‌های مختلف تشخیصی برای شناسایی جنس و گونه میکروب مقایسه نتایج حاصل از آزمون‌های میکروبی با حدود مجاز استاندارد و اظهار نظر کارشناسی
تهیه محیط‌های کشت موره نیاز طبق دستورالعمل‌های اجرایی و استاندارد با رعایت نکات ایمنی فردی و محیطی و استریل کردن آن‌ها
بازدید از واحدهای تولیدی تحت نظارت معاونت غذا و دارو
بررسی کاربرد سلاح‌های میکروبی و راه‌های جلوگیری از به کار گرفتن این سلاح‌ها
تشخیص کیفیت و سلامت بهداشتی و غذایی مواد از نظر آلوده نبودن به میکروب
کنترل کیفی محصولات مختلف غذایی و دارویی و تلاش برای ارتقای کیفیت فراورده‌های حاصل از فرایندهای میکروبی

مطلوبیت‌های شغل کارشناسی میکروبیولوژی:

آشنایی با دنیای موجود اتی که فقط با چشم مسلح می‌توان آن‌ها را مشاهده کرد . همچنین کمک به سلامت بیشتر جامعه به دلیل کسب شناخت بیشتر از چگونگی مقابله با بیماری‌ها و مشکلاتی که میکروب‌ها و ویروس ها به وجود می آورند.

محدودیت‌های شغل کارشناسی میکروبیولوژی:

متاسفانه موارد مورد استفاده در این شغل گران قیمت‌اند و در صورتی که به سبب روابط میان کشورها واردات این مواد محدود شود، این علم صدمه می‌بیند.

اهمیت شغلی:

با توجه به اینکه امروزه دنیا با خطر شیوع دوباره بیماری‌های میکروبی قدیمی و نیز همه گیر شدن بیماری‌های جدید روبه روست، رشته میکروبیولوژی که در پیشگیری و جلوگیری از بیماری کاربرد دارد مثل علم واکسینه لوژی که علم جدیدی است و وظیفه آن ساخت واکسن ها و سرم های مختلف است، اهمیت بسیار پیدا می‌کند. حتی در صنعت نساجی هم این علم به یاری انسان آمده است و راهکارهایی برای تثبیت نشاسته و آهار دادن پارچه دارد. در صنایع و معادن هم برای استخراج فلزات سنگین و در تصفیه نفت برای گوگردزدایی از نفت، میکروبیولوژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تشخیص آفات گیاهی و مبارزه با آن‌ها، ایجاد مقاومت گیاهی نسبت به آفات، تصفیه فاضلاب‌ها و مبارزه بیولوژیک با عفونت‌ها و آلودگی‌های فاضلابی و تحویل آب سالم و بدون آلودگی به مردم، از دیگر خدماتی است که این علم به ما ارائه می‌کند.

میکروبیولوژی پایه و اساسی بسیاری از علوم از قبیل بیوشیمی، بیوتکنولوژی، ژنتیک و پزشکی است و از بسیاری جهات اهمیت دارد. در زمینه پزشکی این علم به بررسی میکروب‌های بیماری زا می‌پردازد و چگونگی فعالیت آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد. میکروبیولوژی صنعتی از میکروب‌های مفید برای تولید مواد صنعتی مانند اسیدها و همچین برای رفع آلود گی محیط زیست استفاده می‌کند. همچین بسیاری از مواد غذایی مانند ماست و پنیر به کمک میکروب‌ها تولید می شوند. به همین خاطر میکروبیولوژی غذایی یکی از زمینه‌های مورد توجه کارشناسان است.

منابعی برای کسب اطلاعات بیشتر:

به انجمن فناوران آزمایشگاه یا دانشگاه‌ها مراجعه کنید. فعالان و استادان این رشته می‌توانند اطلاعات دقیق‌تری در اختیار شما بگذارند.

 

منبع: فرهنگنامه مشاغل

دیدگاه ها بسته شده است